Matrace pre psov rôznych hrúbok

Aj váš pes si zaslúži pohodlné miesto na spanie

Vo väčšine domácností je psík či mačka plnohodnotným členom domácnosti so všetkými privilégiami. Každé zviera má nárok na kvalitnú a plnohodnotnú stravu, dostatok pohybu, zdravotnú starostlivosť a v neposlednom rade aj svoje vlastné miesto na oddych a spánok. Aj keď mnoho domácich miláčikov zvykne s nami spávať v posteli, ani odborníci to veľmi neodporúčajú, zvieratko by malo byť vyhradené svoje miesto na spanie. Štandardom sú pelechy alebo búdky, no v poslednom rade ľudia hľadajú aj matrace pre psov.

Pre každého psa sa hodí iný matrac

Matrace pre psov podľa veľkosti
Údržba matracov pre psa

Matrace pre psov vždy kupujte vzhľadom k veľkosti a potrebám vášho psa. Malé plemená potrebujú menšie matrace, kdežto stredné a veľké plemená potrebujú oveľa väčší priestor na spanie. Nemali by ste preto matrac kupovať len podľa priestoru, ktorý máte v byte voľný. Dnes už čoraz viac psov trpí rôznymi zdravotnými problémami s chrbticou alebo kĺbmi, preto by mal byť matrac uspôsobený aj pre takéto potreby. Samozrejme, staršie psíky, ktoré sa už menej pohybujú a strávia väčšinu dňa spaním si zaslúžia pohodlné matrace pre psov. Na trhu je skutočne obrovský výber rôznych pelechov a matracov z rôznych materiálov. Niektoré majú vyvýšené strany a poskytujú tak psíkovi pocit bezpečia, kde sa môžu schúliť a nie sú nikým rušené. Pokiaľ má psík problémy s chrbticou, je pre neho vhodný tvrdší matrac, ktorý bude podopierať chrbát a celý kostrový systém a uľaví tak bolesti.

Dbajte na čistotu a matrac pravidelne čistite

Niektoré psíky nechodia von veľmi často alebo sa pohybujú v pomerne čistom prostredí, niektoré však prídu zaprášené alebo zablatené. Matrace pre psov by mali byť v prvom rade ľahko udržiavateľné, niektoré stačí utrieť vlhkou handričkou, no pokiaľ majú látkový poťah, prípadne poťah, ktorý sa dá odzipsovať, takéto by ste mali pravidelne prať, aby bol psík vždy v čistote. V špine sa môžu totiž množiť rôzne baktérie a choroby, ktoré by mať nedobrý vplyv nielen na zdravie psíka ale aj na ostatných členov v domácnosti. V lete je dobré nechať matrace pre psov presušiť na vzduchu. Možno aj vy práve hľadáte vhodné matrace pre psov, skúste kliknúť na stránku https://www.queedo.sk/ kde nájdete skutočne široký výber.