Turistické trasy Vysoké Tatry, ktoré vás očaria

Ako sa dostanem na Zámkoveského chatu?

Zamka alebo Zamkovského chata je chata nachádzajúca sa 1475 m nad morom vo Vysokých Tatrách. Poloha Zamky je na trase, kde sa turistické trasy Vysoké Tatry pretínajú a križujú,  teda leží na križovatke turistických trás. Ide o útulnú chatu pri potôčiku, ktorá je dostupná aj pre rodiny s deťmi. Na zamkovského chatu sa dostanete bez akýchkoľvek problémov počas všetkých ročných období.

Nenáročná turistická trasa za romantikou

Turistické trasy Vysoké Tatry v lete aj v zime

Chaty na turistických trasách vo Vysokých Tatrách

Trasa na Zamku patrí medzi nenáročné turistické trasy Vysoké Tatry, teda je vhodná aj pre osoby, ktoré neobľubujú náročné turistiky a takisto je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Zamka je situovaná v ústí Malej Studenej doliny, ide o chatku, ktorá bola nedávnom zrekonštruovaná a jej prostredie vám navodí príjemnú romantickú atmosféru. Ak budete na chatu schádzať z Hrebienka, využite červené turistické trasy Vysoké Tatry a ak pôjdete na chatu z Teryho chaty, použité zelenú značku. Chata sa nachádza približne dve minúty od rázcesníka,  kde sa tieto dve turistické trasy Vysoké Tatry križujú. Nezabúdajte však na to, že aj keď ide o nenáročnú turistickú trasu je nevyhnutné aby ste na turistiku boli pripravení, a to vhodnou obuvou, vhodným oblečením a vhodnou výstrojou. Počasie vo Vysokých Tatrách je totižto nevyspytateľné a teda sa môže z minúty na minútu zmeniť a na to by ste mali byť pripravení. Ku každej prechádzke, či turistike vo Vysokých Tatrách je potrebné pristupovať zodpovedne.

Kam ďalej zo Zamky?

Ak hľadáte turistické trasy vysoké tatry, kde  si dáte na nejakej príjemnej chate len prestávku, doplníte energiu a chcete pokračovať ďalej, určite sa rozhodnite pre trasy, kde je Zamkovského chata medzi zastávkou. Pokračovať totižto môžete na Hrebienok alebo na Skalnaté pleso v prípade ak máte záujem absolvovať nenáročnú trasu. Ak chcete pokračovať v náročnej turistike, určite zvoľte zelené turistické trasy, ktorými sa dostanete na Téryho chatu a odtiaľ môžete pokračovať do Priečneho sedla alebo Sedielka. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o možnostiach, ktoré vám Vysoké Tatry ponúkajú, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://travelcase.tmrhotels.com/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých informácii okrem iného aj o ubytovaní, reštauráciách a podobne.