Podlahové vykurovanie do bungalovu

Ako si vybrať správne podlahové vykurovanie?

Podlahové vykurovanie je inovatívny spôsob vykurovania domácnosti, ktorý sa využíva najmä pri novostavbách či rekonštrukciách starších budov alebo iných objektov. Má mnoho výhod oproti klasickým typom kúrenia. Doba ide v mnohých smeroch dopredu a nezaháľa ani v oblasti vykurovania. Ak ste sa rozhodli, že svoju domácnosť vykúrite práve podlahovým vykurovaním, mali by ste vedieť, že v súčasnosti si môžete vybrať teplovodné alebo elektrické podlahové vykurovanie. Ktoré z nich je vhodnejšie a prečo? Nemajte strach, my vám poradíme vybrať si to najlepšie.


Podlahové vykurovanie pre veľké obytné plochy

 Podlahové vykurovanie pre dvojpodlažný dom

Investovanie do podlahového vykurovania

Ak chcete podlahovým vykurovaním vykúriť celú obytnú plochu, potom je pre vás ideálnym riešením práve teplovodné podlahové kúrenie. Je vhodné najmä do domácností, ktoré sú zásobované teplom prostredníctvom plynového kotla. Pod podlahou sú uložené teplovodné rúrky, v ktorých prúdi tekutina. Tá sa zohrieva a distribuuje teplo ďalej do obytných miestností. Obstarávacie náklady sú pri tomto type podlahového vykurovania vyššie, nakoľko inštalácia teplovodných trubíc si vyžaduje ruku profesionála. Musia byť vyrobené k vysoko odolného materiálu, aby nedošlo k ich prasknutiu či poškodeniu. Prevádzkové náklady sú ale zase naopak nižšie ako pri elektrickom podlahovom kúrení. Je považované za veľmi ekonomické a hospodárne. Jeho využívaním je možné ušetriť až 25 % bežných nákladov na vykurovanie domácnosti.

Elektrické podlahové vykurovanie


V príklade elektrického podlahové kúrenia sú na vykurovanie využívané takzvané elektrické rohože alebo káble, ktoré sú nainštalované pod podlahovú krytinu. Montáž tohto typu kúrenia je oveľa jednoduchšia ako pri teplovodnom vykurovaní. Je vhodné najmä do budov, v ktorých nie je zavedený plyn a teplo čerpá z centrálneho vykurovania. Ako už určite tušíte, prevádzkové náklady sú pri elektrickom podlahovom vykurovaní vyššie, nakoľko elektrická energia je oveľa drahšia ako zemný plyn. Elektrické kúrenie je však efektívnejšie a miestnosti sa dajú vykúriť oveľa rýchlejšie ako pri teplovodnom podlahovom kúrení. Pravdou však je, že prevádzkové náklady mnohých ľudí odradia, a preto sa často využíva iba ako doplnkové vykurovanie napríklad v kúpeľni či iných menších miestnostiach v obytných domoch.

Máte dosť klasických radiátorov a túžite cítiť teplo pod nohami pri každom kroku vo vašej domácnosti? Zistite viac o podlahovom vykurovaní a navštívte stránku http://vykurovanie24.sk.