All in one pc a jeho vlastnosti

All in one pc je praktickou a cenovo výhodnou voľbou

Iste si väčšina z vás pamätá na počítače z pred pár rokov, na stole ste mali veľký hard disk, objemný monitor, k tomu klávesnica – väčšina pracovného priestoru tak bola zaprataná. Dnes, keď už doba značne pokročila, všetko je podstatne menšie a kompaktnejšie. Ak uvažujete nad výmenou vášho starého počítača alebo ste zistili, že vaše dieťa už vyrástlo a potrebuje svoj vlastný počítač, možno by stálo za úvahu zamerať sa na all in one pc.

All in one pc = všetko v jednom zariadení

All in one pc má všetko
Práca na all in one pc

Ako už názov sám napovedá, pri all in one pc sú všetky komponenty uložené do monitora, sú preto výbornou voľbou pre používateľov, ktorí potrebujú výkon a veľkosť obrazovky ako u klasického počítača ale zároveň aj kompaktnosť notebooku. Takéto zariadenia sú vhodné najmä pre menšie pracovné priestory a aj pre tých, ktorý majú radi na stole poriadok. V monitore je teda umiestnený procesor, grafická karta, pamäť, kamera, reproduktory, takže už nemusíte mať na stole všetky tieto komponenty zvlášť. A ak si k tomu kúpite bezdrôtovú klávesnicu a myš, na stole budete mať prehľad a poriadok, žiadne zbytočné a zavadzajúce káble.

Aké sú teda výhody all in one pc?

Ako sme už vyššie spomínali, najväčšou výhodou je kompaktnosť. Pretože všetko je umiestnené len v obrazovke, táto je o niečo málo väčšia ako klasický notebook. Nezanedbateľnou výhodou je aj výhodná cena all in one pc, čo pri súčasných cenách počítačov určite oceníte. Ak máte doma študenta, ktorý potrebuje mať svoj vlastný notebook neustále k dispozícii, all in one pc bude pre neho ten najlepší. Môžete si dokonca zaobstarať aj repasovaný all in one pc  – tieto počítače sú rovnako kvalitné a spoľahlivé ako nové, nakoľko prešli repasovaním a je k nim poskytovaná minimálne dvojročná záruka a taktiež oficiálny operačný systém Windows. Ak na all in one pc však chcete hrať hry, ktoré vyžadujú veľkú pamäťovú kapacitu, treba myslieť na to, že tieto počítače nedisponujú až takým veľkým úložným priestorom. All in one pc môže byť pre vás aj pekným dizajnovým kúskom na vašom pracovnom stole, ktorý splní všetky vaše požiadavky na prácu s počítačom. Ak hľadáte práve takýto počítač, skúste pohľadať na stránke https://www.furbify.sk