pojem augmentácia

Augmentácia – aké máte možnosti?

Túžite po väčšom poprsí ale neviete, aké možnosti augmentácie (zväčšenia) máte k dispozícii? Augmentácia je čoraz viac vyhľadávaným zákrokom, ktorý ženám spĺňa tajné túžby po dokonalom dekolte. Existuje však mnoho spôsobov, ako si prsia zväčšiť – hoci nie všetky sú rovnako účinné. V čláknu vám prezradíme, čo je augmentácia ako chirurgický zákrok, a tiež, aké iné spôsoby zväčšovania pŕs môžete vyskúšať.

Čo potrebujete vedieť o augmentácii?

augmentáciaAugmentácia je chirurgický zákrok, ktorý sa radí do estetickej plastickej chirurgie. Zameriava sa na zväčšenie pŕs a úpravu tvaru poprsia. Prevažne sa pri augmentácii používajú silikónové implantáty, ale je možné použiť aj iné výplne. Stavba tela, postava a vek priamo ovplyvňujú veľkosť a typ implantátu, ktorý si môžete zvoliť. Útle postavy si veľmi veľké prsia nemôžu dovoliť – nanešťastie by to ohrozilo zdravotný stav pacientky. Predovšetkým by to zaťažilo chrbticu. Ale v prípade väčšej konfekčnej veľkosti je aj pri prsníkoch dôležité zvoliť si väčší implantát, aby prsia vynikli. Výnimočným typom augmentácie je zväčšovanie pŕs vlastným tukom. Je to spôsob, ktorým zabijete dve muchy jednou ranou. V prvej časti zákroku sa z vybranej oblasti liposukciou odstráni tuk, ktorý sa potom vloží do pŕs. Zákrok je samozrejme zdĺhavejší a finančne náročnejší, ale práve viaceré výhody lákajú pacientky podujať sa naň.

Iné spôsoby zväčšovania pŕs

Samozrejme, najjednoduchší, najdostupnejší a najrozšírenejší spôsob, ako dosiahnuť lákavý dekolt, je použiť push up podprsenku. Je to starý známy trik, vďaka ktorému si ženy môžu obliecť aj šaty s hlbším výstrihom. Ďalšou možnosťou sú výživové doplnky, ktoré podporujú rast tkaniva v prsiach.

Väčšie prsia znamenajú spokojnejšiu ženu

Je dokázané, že spokojnosť s vlastným telom je kľúčová pre váš pocit šťastia. Samozrejme, vzhľad nie je všetko, no to, či sa cítime spokojní s vlastným telom, ovplyvňuje mnoho oblastí nášho života. Predovšetkým našu psychiku – spokojnosť, sebavedomie a odvaha sú len zlomok toho, čo z nás vyžaruje, keď sa páčime sami sebe. Navyše, nič nie je tak oslobodzujúce, ako mať možnosť rozhodnúť sa o našom vlastnom tele. A kým kvalitu vlasov či pokožky môžeme ovplyvniť správnou kozmetikou, váhu pohybom a zdravou životosprávou, s veľkosťou pŕs sa kedysi mnoho urobiť nedalo. Dnešný svet a pokročilá medicína nám však umožňujú zmeniť každý detail – tak, aby sme napokon boli šťastní.