Kancelársky stôl v rôznych farbách

Chcete si spestriť svoj kancelársky stôl? Poradíme vám, ako na to!

Pokiaľ pracujete v kancelárii za počítačom, pravdepodobne pri ňom trávite 90 percent vášho pracovného času. Takáto práca sa vám môže zdať po určitom čase monotónna a nezaujímavá, no vedeli ste, že práve priestory, v ktorých pracujeme, sú zodpovedné za to, ako sa pri práci cítime? Okrem toho sú tu samozrejme aj kolegovia a nadriadení, no prostredie je niečo, čo vieme ovplyvniť tak, aby sa nám pracovalo lepšie. Prečítajte si o tom, ako by mal vyzerať správny kancelársky stôl, čo by na ňom rozhodne nemalo chýbať a ako by mali byť rozmiestnené jednotlivé predmety.

Tie najdôležitejšie veci na kancelárskom stole by mali byť na dosah ruky

Kancelársky stôl a počítač

Veci na kancelárskom stole

Presne tak! Všetko, čo práve potrebujete, by ste mali mať umiestnené na kancelárskom stole tak, aby na to dovideli nielen vaše oči, ale dosiahli aj vaše ruky. Určite poznáte ten pocit, keď niečo urgentne potrebujete, no neviete to v rýchlosti a častokrát aj v neporiadku na stole nájsť. Tomuto by ste sa mali vyhnúť, pretože takéto situácie vás zbytočne stresujú a zvyšujú napätie. Správny kancelársky stôl by mal byť vybavený dostatočným množstvo pier, ceruziek, nožnicami, pravítkom a bielidlom. Nemali by chýbať tiež zvýrazňovače a poznámkový blok, do ktorého si môžete zapisovať svoje nápady alebo niečo, čo chcete prekonzultovať s kolegami či vedením. Nezabúdajte ani na predmety osobnej hodnoty, akými sú fotky najbližších či spomienkové predmety. Vítané sú tiež kvety, ktoré upokojujú. S osobnými predmetmi to však príliš nepreháňajte, aby vás zbytočne neodpútavali od práce.

Kancelársky stôl a pohodlie

Sedavé zamestnania sú rizikové najmä z hľadiska bolesti chrbtice. Ak pracujete ako kancelársky zamestnanec už nejaký ten rok, určite viete, o čom je reč. Preto dbajte na to, aby ste pri svojom kancelárskom stole mali aj kvalitnú kancelársku stoličku. Mala by byť polohovateľná a mala by sa dať na nej nastaviť výška sedenia. Monitor na kancelársky stôl umiestnite tak, aby bol rovno pred vami a nie na kraji stola. Pokiaľ budete pred monitorom sedieť krivo, bolesť chrbtice určite nenechá na seba dlho čakať. Pri dodržaní tých zásad usporiadania svojho kancelárskeho stola určite predídete mnohým problémom so svojou chrbticou.

Ďalšie rady, ako zútulniť svoj kancelársky stôl hľadajte na stránke https://worklife.sk/.