Posilnenie imunity športom

Dobrá imunita predstavuje základ zdravia

Obranyschopnosť tela voči chorobám je dôležitá. Nie každý organizmus sa však dokáže voči ochoreniam brániť efektívne. Niekto je chorý viackrát za rok, iného zase choroba obchádza na míle zďaleka. Niekto má imunitu dobrú a dokáže sa efektívne brániť,  iný zase slabšiu a choroba na neho sadne aj v sekunde, keď si niekto, kto sedí aj na metre od neho, zakašle. Dôležité je však pravidelné posilnenie imunity, a to aj v prípade, ak chorí nie ste. Viete, čo vašu imunitu zaručene podporí a čo vám ju oslabuje?

Čo oslabuje obranyschopnosť organizmu?

Posilnenie imunity cvičením
Strava na posilnenie imunity

Od toho, v akom stave je naša imunita závisí naše zdravie. A imunitu oslabuje mnoho faktorov. Medzi najzávažnejší a najviac ohrozujúci parameter sa považuje nesprávna životospráva. Patrí sem hlavne nesprávne stravovanie, a to hlavne strava, ktorá nie je vyvážená na dôležité a zdraviu prospešné látky. Jete príliš veľa sladkého? Nemáte vzťah ku konzumácií ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerály? Uprednostníte radšej viacero káv za deň, avšak pijete minimum vody? Máte radšej sladené nápoje? V tom prípade môže byť vaša imunita značne znížená. Okrem toho tiež na imunitu negatívne vplýva aj nedostatok pohybu. Odporúča sa každý deň prejsť minimálne 10 000 krokov, avšak tento počet dosiahne len málokto. Avšak pravidelný pohyb má priaznivý účinok nielen na naše zdravie, ale aj na pohybový aparát či samotnú imunitu. Preto v prípade, ak sa príliš nehýbete a chceli by ste posilniť svoju imunitu, myslite aj na pohyb. Tak, ako na samotné zdravie, ale aj na našu imunitu má vplyv aj alkohol alebo cigarety. Ich nepriaznivé účinky na organizmus sú vedecky dokázané. Ak však s nimi skoncujete, schopnosť vášho organizmu brániť sa voči rôznym ochoreniam sa značne zníži.

Posilnenie imunity vďaka správnej životospráve

O zdravom životnom štýle počúvame z každej strany. Nie je to však len o tom, aby človek vyzeral dobre. Zdravá životospráva zabezpečí aj posilnenie imunity. Vyvážená strava, dostatok pohybu a spánku predstavuje kľúč k úspechu. Okrem toho tiež imunitu zvýšite aj rôznymi doplnkami stravy, ktoré vám zabezpečia to, že vaše telo príjme presne to, čo potrebuje. Zaujíma vás zdravý životný štýl a chceli by ste posilniť vašu imunitu? Hľadáte zaujímavé informácie, ktoré vám k tomu dopomôžu? Navštívte stránku https://silverdium.sk/, kde nájdete všetky potrebné informácie. Majte zdravé a silné telo aj vy!