Biely fotopapier

Fotopapier – na čo všetko je možné ho použiť a aké druhy existujú?

Ešte pred niekoľkými rokmi sme boli svedkami toho, že si ľudia spomienky uchovávali vo svojich albumoch. S nástupom moderných technológií, a to najmä mobilných telefónov, sa dostalo tlačenie fotiek do úzadia. Fotky sa jednoducho uchovávali v elektronických zariadeniach, čo mnoho ľudí ocenilo hlavne z dôvodu šetrenia peňazí. Ako to však s technikou býva, tento typ archivácie fotiek sa stretol s nepríjemnosťami. Z toho dôvodu sa opäť tlačenie fotiek dostáva do popredia. Tlačenie fotiek umožňuje fotopapier, ktorý by mal byť hlavne kvalitný.

Fotopapier a archivácia fotiek

Fotopapier do tlačiarní

Archivácia fotiek s fotopapierom

Zakladanie rodinných albumov s fotografiami sa opäť dostáva na výslnie. Fotky sú nielen zachované, ale aj fyzicky vytlačené a zoradené. Keď sa človek vracia do svojich spomienok, ich prítomnosť skutočne ocení. Veľmi populárnym sa stalo aj zakladanie fotokníh, ktoré obsahujú špeciálny fotopapier. Existuje tiež aj možnosť toho, že si človek fotky vytlačí sám, v pohodlí domova. Fotopapier predstavuje špeciálny materiál, ktorý je na svojom povrchu upravený tak, aby ľahšie absorboval atrament. Tento špeciálny materiál tiež napomáha tomu, aby boli fotografie ostrejšie a mali plnšie farby. Nie je však určený primárne len na tlač fotografií, ako napovedá jeho samotný názov. Slovo fotopapier je odvodené od slovného spojenia fotografická kvalita. Fotopapier sa vyhotovuje v troch základných vyhotoveniach, a to matný, lesklý a polomatný. Každý má svoje klady a zápory. Prinášame vám informácie o tom, pri akej príležitosti sa konkrétny typ papiera oplatí využiť.

Lesklý fotopapier – oplatí sa ho využiť v prípade, ak sa chystáte vytlačiť si farebné fotografie. Na leskom podklade sú farby krajšie, vďaka čomu lepšie vyniknú. Kvalita fotopapiera sa vyznačuje aj jeho gramážou – najkvalitnejšie fotografie sú vytlačené na papieri s vyššou gramážou.

Matný fotopapier – je vhodný zase pre čiernobiele fotografie. Jeho výhodou je aj to, že matný povrch zabráni, aby na ňom ostali odtlačky vašich prstov. Ak už vopred viete, že budete fotografiu vystavovať na miesto, na ktoré dopadá množstvo slnečných lúčov, matný fotopapier je pre vašu fotku ako stvorený.

Kvalitný fotopapier pre peknú tlač

Pred tým, než sa rozhodnete niečo si vytlačiť, odpovedzte si na otázku, čo sa vlastne chystáte tlačiť a akú kvalitu od tlače očakávate. Pomocou fotopapiera je možné tlačiť fotografie, dokumenty, prezentačné alebo reklamné materiály. Vytlačíte si dokonca aj vizitky. Od ich kvality však závisí výber fotopapiera. Navštívte stránku https://officeland.sk/, kde zistíte viac.