Farba na drevo exterier, ktorá vydrží

Ideálna farba na drevo do exteriéru musí spĺňať isté kritériá

Či už máte doma na záhrade drevený altánok či drevenú lavičku, jedno je isté. Drevo je potrebné pravidelne ošetrovať, aby si zachovávalo nielen svoj zdravý vzhľad, ale hlavne zdravé jadro. Ide o krásny prírodný materiál, ktorý do domácnosti jednoducho patrí. I keď v súčasnosti môžeme vidieť v bytoch a domoch aj iné materiály, drevo je úplným základom. Ako však dosiahnuť, aby nám v exteriéri vydržalo čo najdlhšie? Farba na drevo exterier je správnou odpoveďou. Prečítajte si, ako ju vybrať a čo by mala obsahovať. 

Široký výber farieb na drevo vás prekvapí

Naša farba na drevo exterier
Portfólio farieb na drevo do exteriéru

Rozhodli ste sa ošetriť svoje drevo? V tom prípade vás čaká výber farby na drevo do exteriéru. Možno ste sa už snažili urobiť si prehľad v sortimente farieb na drevo, no zistili ste, že ich je na trhu veľmi veľa. Ako teda vybrať tú správnu? Aby ste si mohli zodpovedať túto otázku, mali by ste si ujasniť, ako chcete, aby vaše drevo vyzeralo. Pokiaľ si zvolíte kryciu farbu na drevo do exteriéru, je ešte pod ňu nutné aplikovať lazúru alebo iný typ farby, ktorý drevo ešte vyživí zvnútra a dodá mu všetko, čo potrebuje. Krycia farba však zároveň prekryje prirodzenú štruktúru dreva, čo by mohla byť škoda. Ak chcete štruktúru dreva zachovať, potom zvoľte radšej olej na drevo, lazúru či lak. Všetky tieto farby na drevo do exteriéru dokážu zabezpečiť vášmu drevu zdravie a krásny vzhľad. Olej i lazúra sa dokážu vsiaknuť do dreva a tak dostanú aj hrubšie kusy dreva všetky dôležité živiny.

Farbu na drevo do exteriéru nanášajte skutočne precízne

V súvislosti s ošetrovaním dreva je dôležité tiež spomenúť zásady bezpečnej práce. Keďže niektoré farby sú vyrobené na chemickej báze, dbajte na to, aby ste drevo ošetrovali v exteriéri a tým pádom čo najmenej vdychovali výpary. Nezabudnite použiť pracovné rukavice a v ideálnom prípade aj pracovné okuliare. Farbu na drevo do exteriéru sa vždy snažte nanášať precízne a dbajte na to, aby ste ju naniesli na každý kúsok dreva. Neprekryté časti by totiž mohli rýchlo navlhnúť a tým by sa vlhkosť dostala aj dovnútra dreva. Viac sa o dreve a jeho vlastnostiach dozviete na webovej stránke https://carodreva.sk/.