Malé kuchyně ve velkém stylu

Jak zařídit malé kuchyně?

Kuchyně je pýchou každé domácí paní. Kuchyni si domácí paní tedy vždy zařizuje podle sebe – podle toho, kde chce mít uložené jednotlivé spotřebiče, aby jí seděla velikost i uspořádání jednotlivých zásuvek. Velká kuchyně se zařizuje jednoduše. V tomto případě je možných několik variací od jednoduché, umístěné na jednu stěnu, přes rohovou uspořádanou do písmene L nebo U nebo kuchyni s ostrůvkem. Uspořádání pro malé kuchyně je trošku složitější. Malé kuchyně musí mít všechno na svém místě. Rozmístění musí být řešeno tak, aby vše mělo své přesné místo – od varné technologie, přes dres až po pracovní plochy či poličky pro uložení nádobí a potravin.

Řešení pro malé kuchyně

Malé kuchyně nejsou problém
Provedení malých kuchyní

Při zařizování malé kuchyně je důležité dbát také na barevné sladění. V tomto případě se nedoporučují příliš tmavé barvy, které by malý prostor ještě opticky zmenšily. Dříve se doporučuje vybrat si jednoduchou moderní linku s převládající světlou nebo až bílou barvou zkombinovanou se dřevem. Taková kombinace celý prostor prosvětlí a rozjasní. I v této barevné kombinaci lze velmi zajímavě doplnit regály podsvícené led světly. Samozřejmě při výběru malé kuchyně je důležitý také výběr sezení. Sezení je v tomto případě možné řešit například u okna – zvětšením parapetní desky a vhodným výběrem židlí. Také je možno vybrat si skládací stolek, který před konzumací jídla jednoduše rozložíte. V případě malých kuchyní je také možné řešit barový pult na konec linky, který lze používat také jako servírovací. Tedy možností je opravdu několik.

Vybavení malých kuchyní

I malé kuchyně lze řešit v různých tvarech. Nejčastěji jsou vybírány kuchyně na jednu stranu stěny, ale je třeba zvážit i umístění do písmene L. V takovém případě totiž získáte více místa pro práci a přípravu jídel. V současnosti jsou již mimořádně dobře propracovaná kuchyňská kování, která zajistí snadné tiché zavírání skříněk ale i zajímavý výsuvný systém, čímž se usnadní skladování a manipulace s nádobím i potravinami. Pokud hledáte nápady a náměty pro malé kuchyně, zajímavá řešení a vybavení navštivte následující internetovou stránku a vyberte si z širokého a zároveň kvalitního sortimentu: https://www.sconto.cz/