Štýlové kuchyne na mieru

Kuchyne na mieru sa nehodia len pre šefkuchárov

V dnešnej dobe sa každý snaží vytvoriť zo svojho domova príjemné a útulné prostredie, v ktorom sa kombinuje ukážka osobného štýlu a zároveň funkčnosti. Keďže vo svojich príbytkoch trávime celospoločensky čím ďalej, tým viac času, je pre nás veľmi dôležité, aby sme sa cítili príjemne práve doma. Jednou z možností, ako dosiahnuť prirodzenú harmóniu útulnosti a domova je nechať si vypracovať návrh jednotlivých izieb na mieru – teda podľa predstáv zákazníka. Jednou z týchto miestností, kde nepochybne budete tráviť veľa času, je kuchyňa. Kuchyne na mieru sú v móde elegantné a praktické riešenia, pokiaľ ide o dizajn ale aj napríklad použitie materiálov. Pri navrhovaní kuchýň sa medze nekladú a skúsená firma vypracovávajúca svoje návrhy v tíme s dizajnérom, konštruktérom a zároveň zákazníkom. Vďaka tomu sa vždy nájsť ten najlepší kompromis pre vašu kuchyňu na mieru – ideálne bude ešte lepšia, ako ste si pôvodne predstavovali vo vašich snoch o dokonalom byte či dome.

Aké kroky má proces tvorby kuchyne na mieru?

Kuchyne na mieru do vášho domu

Montáž kuchyne na mieru

Pri plánovaní je potrebné vždy brať do úvahy priestorové dispozície, stavebnú pripravenosť (tým sa hodnotí to, či je miesto, v ktorom sa bude inštalovať, pripravené na danú inštaláciu, alebo či je nutné zvažovať napríklad opravy alebo upgrady), prístup k vode, plynu a elektrine, no predovšetkým priania vás – zákazníka. Každá firma z praktického, estetického aj architektonického hľadiska ponúkne niekoľko návrhov, vypracuje koncepty a finálne slovo nechá na zákazníka. Ak o svojej kuchyni na mieru ešte nemáte veľmi konkrétnu a detailnú predstavu, mnoho firiem vďaka moderným technológiám ponúka aplikáciu fungujúcu ako simulátor. Funguje na jednoduchej báze – vytvoríte si v nej priestor vo svojom dome alebo byte, kde chcete kuchyňu na mieru nainštalovať. Pridáte plochu na základe výmery, na stenách umiestnite okná, prístup k vode, elektrine a plynu. Potom môžete z databázy zahŕňajúcej najnovšie trendy v modernom dizajne povyberať prvky, ktoré vyhovujú vašim predstavám (skrinky, stôl, bielu techniku a podobne) a umiestniť ich do vami vytvoreného priestoru. Vďaka tejto najnovšej vychytávke teda ušetríte svoj čas, keďže nebudete musieť obšírne vysvetľovať a opisovať, čo vlastne chcete. S takýmto návrhom je už len veľmi malý krôčik k tomu, aby vám odborný profesionálny tím architektov, konštruktérov, inštalatérov a iných skúsených ľudí pomohol doladiť detaily z hľadiska funkčnosti vašej kuchyne na mieru, ako aj z hľadiska jej dizajnu a štýlu.

Ak sa chcete poradiť, využite poradenstvo jednej z najlepších firiem na výstavbu kuchýň na mieru na našom trhu. Viac informácii nájdete na stránke https://anrico.sk/.