Penove matrace pre každého

Lepší spánok, zdravší chrbát s penovými matracmi

Aby človek bol schopný normálne fungovať počas dňa, musí sa dobre vyspať, spánok je základ. Či ste sa dobre vyspali zistíte hneď po prebudení. Tým, že žijeme v hektickom svete, ľudia majú viac problém so spánkom. Rozmýšľali ste nad tým, že aj matrace v tom hrajú svoju úlohu? Najmä, ak ste vstali z postele viac unavený ako keď ste išli ľahnúť. To môže negatívne ovplyvniť celý váš deň. Okrem zničeného spánku, si môžete zničiť aj chrbticu. Pre telo je počas spánku dôležitá regenerácia svalov a relaxácia kĺbov. Ak cítite bolesť či svalové napätie, to môže viesť až ku chronickým bolestiam hlavy. Telo má počas spánku odpočívať v prirodzenej polohe. Prečo sú najvhodnejšou voľbou práve penove matrace ?

Aký penový matrac by sa vám hodil najviac ?

Penove matrace na posteľ
Každý si zaslúži kvalitný matrac.

Výber matracov sa dá porovnať s výberom nového auta. Základ matracov je správny podklad. Pod penové matrace sú najvhodnejšie lamelové rošty, ktoré sú viac poddajné. Z matracov, penové matrace sú najviac obľúbené medzi zákazníkmi, najmä pre svoju ľahkú váhu. A za kvalitné penové matrace neminiete veľa peňazí. Dokážu prispôsobiť telu a chrbtica má potrebnú oporu.

Rozdelenie penových matracov:

Penové matrace zo studenej peny – sú ťažšie a hutnejšie, lisovaním pod veľkým tlakom sa spájajú viaceré druhy pien, poskytujú dobrú oporu chrbtici a telu, majú vysoký hygienický štandard.

PUR penové matrace – sú veľmi obľúbené pre svoje ortopedické a antialergické vlastnosti, majú nízku hmotnosť, držia si tvar a sú odolné voči preležaniu.

Penový matrac s pamäťovou penou / Lenivá pena – teplota tela dokáže zmäkčiť matrac, tým umožňuje matracu kopírovať telo a matrac nevytvára protitlak.

Po akom čase treba matrac vymeniť?

Penové matrace vám môžu slúžiť dlho, ak sa o ne staráte a sú položené na vhodnom podklade. Ak chcete predĺžiť ich životnosť, pomôže ak ich budete pravidelne otáčať. Tak isto je nesmierne dôležité sa starať o poťahy, tie sú odnímateľné a dajú sa prať v práčke. Dokonca sú prevedenia penových matracov, ktorých vrchná časť sa dá prať tiež. Ak sú penové matrace viditeľné poškodené s deformáciami asi by ste s výmenou nemali dlho čakať. Myslite na svoje zdravie a kvalitný spánok. Pre viac informácií: https://ortopedicke-matrace.sk/