Biele navliecky

Návliečky pre dokonalý spánok

Pri výbere návliečok sa na internete stretnete s nekonečnou ponukou, ktorá ponúka novým majiteľom rôzne dizajny, farby ako aj materiály, z ktorých sú vyrobené. Najčastejšie v ponuke nájdete navliecky z bavlny, bavlneného saténu, krepu ale aj z flanelu či mikrovlákna. Väčšina zákazníkov najviac uprednostňuje návliečky z bavlny, keďže je to prírodný a zároveň mäkký materiál, príjemný pre dotyk s pokožkou. Výhodou polyesteru je to, že sa pri praní či sušení v sušičke nezrazí, nezmení tvar a nekrčí sa. Preto odporúčame vybrať si podľa svojich referencií, vyskúšať a nájsť si vlastný obľúbený typ návliečok. 

Ako vybrať správny rozmer návliečok?

Navliecky na všetky typy paplónov
Výber a kúpa návliečok cez e-shop

Odpoveď na otázku, akú veľkosť návliečok si máte vybrať, závisí najmä na veľkosti a rozmerov vankúša, paplónov či matraca. Aj tu existujú rôzne veľkosti – na trhu nájdete napríklad detské veľkosti pre bábätká, detské veľkosti, ale aj predĺžené či dvojité veľkosti. Niektoré krajiny majú taktiež rôzny štandard pre veľkosti návliečok. U nás sú najčastejšie využívané rozmery pre návliečky na vankúše sú 70/90 cm alebo 80/90. Návliečky na paplóny v normálnom rozmere sú poväčšine v dĺžke 200 a šírke 140 cm. Predĺžené návliečky na paplón sa robí v dĺžke 220 cm. Moderné dvojité návliečky na kráľovské postele sa robia v štandardných rozmeroch 200 x 220 cm.

Ako spoznáte kvalitu návliečok? 

Pri výbere návliečok by ste sa mali vyhnúť nákupu od nespoľahlivých dovozcov a vyberať okrem iných vlastností aj podľa krajiny pôvodu. Medzi krajiny, ktoré môžu byť považované za záruku kvality návliečok patrí Taliansko, Francúzsko ale aj Česká republika, ktorá sa pýši kvalitnou českou bavlnou. Kvalitnú návliečok spoznáte aj podľa dotyku, nekvalitná návliečky má medzi jednotlivými niťami veľké medzery. Ak si ju pozriete oproti svetlu, nekvalitná návliečka sa vyznačuje riedkou priadzou, cez ktorú veľmi presvitá svetlo. Pri výbere preto hľadajte hustotu priadze v ideálnej hodnote 200-300 nití na palec štvorcový. Ak hľadáte kvalitné návliečky, široký výber dekorov, potom ste tu správne. Nájdete ich na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/.