Správné umístění zásuvek

Nepodceňte umístění zásuvek

Realizace novostavby není jednoduchým procesem. Jedná se o postupné, navzájem na sebe navazující činnosti, z nichž každá má své opodstatnění a musí být učiněna ve správnou dobu, z předem stanovených materiálů a kvalifikovaným technologickým postupem. Jednou z činností, které je nutno zvážit již v prvotních stavebních postupech je umístění zásuvek. Ačkoli to může vypadat směšně nebo zvláštně, právě finální rozmístění spotřebičů v jednotlivých pokojích ovlivňuje umístění zásuvek, které se realizuje již po vytvoření hrubé stavby.

Plánování je opravdu důležité

Bezpečné umístění zásuvek
Nárvhy jak umístit zásuvky

Prvním krokem je zakreslení elektrických rozvodů do projektu. Následně se vyříznou drážky, ve kterých budou umístěny elektrické kabely, které budou vést od rozvodné skříně přímo k vypínačům, zásuvkám a svítidlům. Stanoví se počet elektrických okruhů pro dané obydlí a následně se zrealizují elektroinstalační práce. Samozřejmě tuto činnost byste měli přenechat zkušeným odborníkům. Abyste nemuseli po pár letech řešit problémy s osvětlením as tím, že vám vkusu vyhazuje pojistky. Samotné umístění zásuvek by mělo být výsledkem praktického a opravdu rozvážného pohledu. Ve správné výši, která je přesně stanovena. Obzvlášť je třeba dbát na rozhodování o umístění zásuvek v koupelně a blízko zdroje vody. Standardně se umisťují zásuvky především tam, kde předpokládáte, že budete používat spotřebič, tedy v koupelně pro používání fénu, v obývacím pokoji kvůli televizoru, u počítače a obzvlášť je důležité si promyslet umístění zásuvek v kuchyni. V tomto případě určitě neplatí pravidlo méně je někdy víc. Počítejte s tím, že některé zásuvky budou obsazeny natrvalo a určitě bude otravné pokaždé, když chcete vysávat, vytahovat stolní lampu ze zásuvky, protože žádná jiná volná tam k dispozici není. Důležité je dát si vždy rezervu, ať už kvůli zmiňovanému vysávání, které děláte v každém pokoji, nebo kvůli nabíjení mobilů, které je v současnosti běžnou záležitostí každého člena rodiny.

Při umístění zásuvek počítejte s rezervou

Pokud byste podcenili umístění zásuvek ve vašem domě, tak byste byli v budoucnu odkázáni na používání tzv. baterií. rozdvojek a prodlužovacích šňůr, což popravdě nepůsobí z hlediska designu velmi vábně. Proto si raději dobře promyslete umístění šuplíků ještě v počáteční fázi. Pokud potřebujete pomoc odborníků, neváhejte a oslovte specialisty na zásuvky, kontakt na ně najdete i na internetové stránce https://www.legrand.cz/.