Kura sa pripraví veľmi rýchlo

Pečené kura, aké ste ešte nejedli

Kuracie mäso je jedno z najobľúbenejších druhov mäsa. Je ľahko stráviteľné, ľahké, chutné a plné vitamínov. Kuracie mäso jedia napríklad ľudia v diétach, ľudia s rôznymi tráviacimi problémami a podobne. Kura je rozšírené po celom svete, vo veľa krajinách sa z neho robia aj národné jedlá. Kura sa dá pripravovať na veľa spôsobov, veľa druhov jedla sa varí práve z kuracieho mäsa.

Lahodné kurča s jablkami

Kura so zeleninou a dressingom

Časti kuraťa, ktoré chutia výborne

Ak idete pripravovať štyri porcie, budete potrebovať jedno celé kura. Čas, ktorý strávite pri tomto varení, bude asi tak okolo hodiny a pol, samotná príprava na pečenie trvá do desať minút. Ďalej na štyri porcie budeme potrebovať štyri jablká, víno, cesnak, olivový olej, vývar, cesnak a koreniny. Keď máme nachystané všetky suroviny, môžeme začať pripravovať jedlo. V prvom rade si vymastíme pekáč, na ktorý vložíme kura, ktoré je potreté zmesou vytvorenou z olivového oleja s koreninami, cesnakom. Ak máme už kura potreté, pridáme jablká nakrájané na mesiačiky alebo na plátky, spôsob nakrájania necháme na vás. Jablká vkladáme do kuraťa, tak ako by sme jablkami vypĺňali prázdne miesta. Ak máme uložené jablká, kura podlejeme vývarom a trochou vína, zakryjeme alobalom a dáme piecť. Pečieme vo vyhratej rúre pri 180 stupňoch, približne trištvrte hodinu. Potom kura odkryjeme, a pečieme do zlatista ďalej. Túto dĺžku pečenia necháme na vás, podľa toho, akú chrumkavú kožku chcete mať. Ak chcete dosiahnuť čo najlahodnejšiu chuť kuraťa, môžete po upečení naň položiť plátok masla, alebo môžete kura počas pečenia priebežne polievať výpekom, čím dosiahnete lepšie prepečenie, lepšiu chuť a krásnu farbu vášho pečeného kuraťa.

Kvalita a kura?

K tomu, aby ste dosiahli vynikajúcu chuť kuraťa, aby bolo šťavnaté, chuťovo lahodné a plne vitamínov, ktoré z neho potrebuje organizmus človeka prijímať, musíte dbať na kvalitu kuraťa. Teda z akej krajiny kura pochádza, ako bolo kura chované a o aký chov išlo, ako bolo o kura postarané po jeho spracovaní a podobne. V prípade, že máte záujem o nákup iba kvalitného kuracie mäsa, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.kurakralovske.sk . Pri konzumácii kuracieho mäsa musíte dbať na kvalitu, vyberať vždy len to najkvalitnejšie kuracie mäso!