Rozostavaný bungalov

Prečo sa rozhodnúť pre dom typu bungalov?

Stojíte pred rozhodnutím o riešení svojho bývania? Chcete sa osamostatniť od rodičov, prípadne ste mladá rodina, ktorá sa rozrastá? Rozhodnúť sa pre bývania v panelákovom byte, alebo sa pustiť do stavania rodinného domu? To všetko sú vážne otázky, ktoré stoja nejednu prebdetú noc. To, ako sa rozhodnete ďalej ovplyvní vaše nažívanie. Pre ľudí, ktorí majú radi mestský život, kde je všetko dostupné, ponúka byt to najlepšie riešenie. Avšak ceny bytov každým rokom rastú a pomaly sa vyrovnajú cenám rodinných domov. Bývanie v rodinnom dome ponúka väčšiu mieru súkromia, môžete mať vlastnú záhradu, vlastné parkovanie pri dome, za ktoré nemusíte navyše platiť. Výhod bývania v rodinnom dome je ešte oveľa viac. Dom typu bungalov sa dá postaviť rýchlo, je vhodný do mestského aj vidieckeho prostredia a svojim obyvateľom ponúka všetky výhody bývania v dome.

Ako vybrať pozemok na stavbu domu?

Pozemok pre bungalov nemusí byť veľký

Bývanie v bungalove pre náročných

V každom meste sú dostupné stavebné pozemky, treba sledovať trh s nehnuteľnosťami. Na stavbu bungalovu je optimálny rovinatý pozemok. Veľkosť pozemku závisí od veľkosti  plochy domu, v zásade platí, že pre bungalov strednej veľkostnej kategórie postačuje pozemok o veľkosti 20x33m. Všetko však záleží od projektu, územného plánu, aké sú požiadavky na veľkosť záhrady a podobne. Pozemok by mal byť slnečný. Lokalitu vyberajte podľa svojich vlastných preferencií. Ak uprednostňujete tiché a pokojné bývanie, ktoré môže byť vzdialenejšie od mesta, nezabudnite sa informovať, či sa v lokalite vyváža komunálny odpad a či je realizovaný roznos pošty. Dôležitý faktor, ktorý zohľadňujte pri výbere pozemku je prístupová cesta, a či je pozemok vybavený inžinierskymi sieťami. Ak ste sa rozhodli pre dom typu bungalov a máte vybratý pozemok, môžete pristúpiť k výberu dodávateľa stavby.   

Ako sa dá postaviť bungalov?

Bungalov sa dá postaviť  z rôznych materiálov, buď ako klasický murovaný dom, alebo montovaný dom. Výhodou je, že na stavbu bungalovu môžu byť použité ľahké typy materiálov. Pri výbere firmy, ktorá bude váš dom stavať sa zamerajte na takú, ktorá na zhotovenie stavby používa kvalitné materiály. Skúsení architekti pripravia návrh tak, aby bola úžitková plocha dômyselne využitá. A  šikovná firma vám dom postaví rýchlo a spoľahlivo, aby ste boli spokojní.

Bývanie v bungalove poskytuje svojim obyvateľom pohodlie a komfort. Ak hľadáte odborné a užitočné informácie, týkajúce sa stavby domu, navštívte stránku: https://odzakladov.sk/