Pánske reflexné bundy

Reflexné bundy pre vašu väčšiu bezpečnosť

Určité druhy zamestnania si vyžadujú nosenie špeciálneho odevu. Funkcia ochranného oblečenia je rôzna, v závislosti od vykonávanej práce. Vhodné pracovné oblečenie je dôležité z pohľadu bezpečnosti pri práci a človeku by malo poskytovať pocit pohodlia. Lekára si nevieme predstaviť bez typického bieleho alebo zeleného zdravotníckeho oblečenia, policajta bez uniformy, alebo hasiča bez protipožiarneho odevu. Pracovníkov vo výrobných fabrikách zas spoľahlivo ochránia montérky, vyrábané z trvácnych a odolných materiálov. Zamestnanci, ktorí vykonávajú svoju prácu vo vonkajšom prostredí potrebujú také pracovné oblečenie, ktoré ich spoľahlivo ochráni pred nepriazňou počasia. Sú to najmä reflexné bundy, nohavice, vesty, čiapky a rukavice.

Aké vlastnosti by mal spĺňať reflexný odev?

Všestranné reflexné bundy

Hasenie požiaru v reflexnej bunde

Pracovné oblečenie, nosené pri práci vonku musí poskytovať ochranu pred zimou, dažďom, či snehom. Za zhoršenej viditeľnosti je nutné počas práce alebo len pri  pohybe vonku nosiť taký odev, ktorý má reflexné prvky. Reflexné bundy, vesty, či nohavice sú potiahnuté obvykle dvoma reflexnými prúžkami strieborného zafarbenia. Tieto reflexné prvky výrazne zvyšujú viditeľnosť a tým pádom znižujú riziko vzniku nebezpečných situácií.  Reflexné bundy sú často využívané pri stavebných činnostiach, prácach na ceste, v dopravnom a prepravnom priemysle. Sú vyrábané z polyesterového materiálu, ktorý by mal byť nepremokavý s úpravou odpudzujúcou nečistoty. Reflexné bundy môžu byť v zelenom, žltom, oranžovom, alebo červenom prevedení. Práve kvalitné materiály zaručujú reflexným bundám  dlhú životnosť, funkčnosť. Môžu byť zateplené podšívkou, aby dobre udržiavali teplo. Žiadané prvky, ktoré robia z reflexnej bundy aj praktický kúsok sú ochranné vrecko na mobil, kapucňa, ktorá sa dá skryť do goliera, vodotesné švy.

V akých ďalších situáciách je potrebné nosiť reflexné prvky

Povinnosť nosenia reflexných prvkov popisujú aj niektoré nariadenia, najmä o cestnej premávke. Chodci a cyklisti tak majú povinnosť byť pri zníženej viditeľnosti označení minimálne reflexným pásom v obci aj mimo obce. Lepšiu službu spraví reflexná vesta, ktorá okrem toho, že obsahuje reflexné pásy je lepšie viditeľná, lebo je schopná odrážať viac svetla. Patrí do povinnej výbavy každého automobilu, ale je mimoriadne vhodná aj pre cyklistov a deti. Nosenie bezpečnostných prvkov má svoj veľký význam a pomáha nám chrániť vlastné zdravie.

Kvalitné pracovné odevy, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a bezpečne nájdete na: https://www.dualbp.sk/