Rukavice na hokej sú dostupné v rôznych veľkostiach

Rukavice na hokej od popredných svetových výrobcov

Výstroj hokejového hráča je oproti iným športom veľmi bohatá. Napríklad plavec na plávanie potrebuje iba plavky, okuliare a kúpaciu čiapku, bežec iba kvalitné topánky a priedušné oblečenie,  ale hokejista toho potrebuje omnoho viac. Výstroj hokejistu sa skladá z mnohých chráničov nôh, ramien a zubov, z prilby či brankárskej masky, hokejových korčúľ a z hokejky. Medzi ďalšiu výbavu hokejistu patria napríklad aj rukavice na hokej, dresy, hokejové nohavice atď. Hokejista má teda na sebe počas zápasu mnoho ochranných prvkov, ktoré ho ochránia pred nárazmi o mantinel, pred súpermi a takisto aj pred pukom. Pri hokeji je teda bezpečnosť hráča na prvom mieste.

Aké vlastnosti by mali spĺňať rukavice na hokej?

Rukavice na hokej patria do výbavy brankára aj hráča

S kvalitnými rukavicami na hokej sa lepšie ovláda hokejka

Rukavice na hokej sú určite na ľade nevyhnutnosťou a každý hráč ich musí mať počas celého zápasu na rukách. V súčasnosti je na trhu množstvo kvalitných rukavíc na hokej, ktoré prinášajú hráčovi komfort a bezpečie. Rukavice na hokej by mali spĺňať určite vlastnosti, aby hráčovi nijako nebránili v pohybe. Rukavice by teda mali byť anatomicky tvarované a mali by sa dokonale prispôsobiť ruke každého brankára a hráča. Anatomicky tvarované rukavice navyše zabezpečia ochranu a flexibilný pohyb v zápästí. Chrbát rukavice väčšinou býva rozčlenený do viacerých dielov, vďaka čomu sa dosiahne výborné spojenie medzi rukou a hokejkou. Vonkajší materiál rukavice býva vyrobený zo syntetickej kože, pretože sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti oderu. Medzi popredných svetových výrobcov hokejových rukavíc patria napríklad firmy akými sú Bauer, CCM, Warrior alebo Winnwell. Kvalita rukavíc na hokej každým rokom rastie a výrobcovia sa ich snažia vylepšovať tak, aby hráčovi sadli čo najdokonalejšie. Na trhu tiež existujú aj rukavice na hokej pre ženy, pretože aj ženy popadli tejto fenomenálnej hre. Veľkosti rukavíc na hokej sú rozdelené do troch kategórií a to detské, juniorské a rukavice pre dospelých. Rukavice by si mal hráč hokeja pred kúpou poriadne vyskúšať, aby vedel či mu na ruku sadnú.

Kde sa dajú kúpiť kvalitné hokejové rukavice pre malých aj veľkých hráčov?

Hokej je veľmi dynamická a obľúbená hra, ktorá si získala srdcia mnohých hráčov a taktiež aj fanúšikov. Ak by ste chceli začať hrať hokej na amatérskej či profesionálnej úrovni, tak je nevyhnutné si zaobstarať kvalitnú hokejovú výstroj. Kompletnú hokejovú výstroj, či už rukavice na hokej, chrániče, hokejky alebo hokejové korčule nájdete na internetovej stránke www.hokejovekorcule.sk.