Odčervenie psa má svoj priebeh

Viete, akú starostlivosť si vyžaduje pes?

Kúpiť si psa nie je len tak, teda kúpiť psa si môžete kedykoľvek, ale pes si vyžaduje dôkladnú a každodennú starostlivosť. Medzi starostlivosť o psa patria úkony ako napríklad odčervenie psa, ak neviete čo to odčervenie psa znamená, potom pokračujte v čítaní tohto článku, kde sa vám budeme snažiť vysvetliť, prečo je pravidelné odčervenie tak veľmi dôležité. 

Poďme sa pozrieť na dôvody odčervovania psov

Odčervenie psa podľa váhy
Aspekty ktoré súvisia s odčervením psa

Ak ste už niekedy mali psa, alebo ste niekedy len tak psov pozorovali, potom ste si určite všimli, že pes počas venčenia oblizuje kadejaké objekty, najčastejšie trávu, ktorá môže byť infikovaná. A keď sa pes infikuje nejakým červom, vytvorí si prostredie, ktorá mu napomáha k tomu, aby v ňom bez problémov žil, avšak psovi vznikajú rôzne problémy. Ďalším problémom je aj to, že pes, ktorý v sebe nosí rôzne červy, vie ich preniesť aj na človeka. Toto sú dôvody, pre ktoré je veľmi dôležité odčervenie psa. Odčervený pes je zdravý pes a tým pádom je aj bezpečný pre človeka. Odčervenie psa je potrebné realizovať na pravidelnej báze, napríklad zdravý pes sa odčervuje raz za štyri mesiace až pol roka. Po odčervení je potrebné sledovať psa, tak aby ste vedeli identifikovať, či pes v sebe nosil červy alebo nie. 

Aký je priebeh odčervenia psa? 

Spôsobov ako odčerviť psa máte viacero, buď vášho psa odčerví veterinár, alebo si ho odčervíte sami, ktorý spôsob si vyberiete je len na vás, vyberte si to, čo vám viac vyhovuje. Tabletku na odčervenie psa si kúpite buď u veterinára alebo v lekárni, tabletu podáte psovi, buď celú alebo jej časť podľa váhy psa. Tabletu zavediete do ústnej dutiny, hrdla buď vy, alebo ju primiešate psovi do jedla. Správne podanie tablety pre odčervenie  psa je veľmi dôležité, no ešte dôležitejšie je sledovať psovi po odčervení stolicu, či pes tabletu zo seba nevydal von, alebo či pes nemá v stolici červy. Ak má pes v stolici červy je potrebné kontaktovať veterinára, ak pes nemal v stolici červy, ani tabletu, odčervenie psa zopakujete opäť v pravidelnom intervale. Ak máte záujem sa dozvedieť o odčervení psa viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/