Postelna bielizen na každý deň

Vyspite sa doružova v kvalitnej posteľnej bielizni

Žijeme v uponáhľanej dobe, keď sme väčšina z nás viac-menej celý deň na nohách, musíme zvládať plniť množstvo povinností, no kde čerpať toľko energie ? Asi budete súhlasiť s tým, že najdôležitejší je dobrý a kvalitný spánok a pocit, že sme sa dobre a výdatne vyspali. Dôležité je preto mať nielen dobrú a pohodlnú posteľ s kvalitným matracom ale aj vhodnú posteľnú bielizeň, príjemnú na dotyk. Táto postelna bielizen sa vám hodí do každého ročného obdobia.

Ako vybrať vhodnú posteľnú bielizeň?

Postelna bielizen z bavlny
Pranie posteľnej bielizne

Pri výbere posteľnej bielizne netreba vyberať len podľa ceny ale treba dbať najmä na kvalitu aby ste mali vždy pocit pohodlia. A výber na trhu je teda skutočne veľký od rôznych rozmerov, druhov látky a dizajnov. Niektorí ľudia majú radi klasickú posteľnú bielizeň, iní preferujú luxusné obliečky.  Osvedčenou klasikou sú obliečky z hladkej bavlny, ktoré sú vyrobené k kvalitnej priadze z bavlny. Je to materiál, ktorý sa ľahko žehlí, treba si však prečítať návod na pranie a zvoliť správnu teplotu vody.  Kedysi veľmi obľúbené flanelové obliečky sa znova stávajú moderné, je to veľmi príjemný materiál, vhodnejší skôr na chladnejšie mesiace. Krepová posteľná bielizeň je vyrobená z potlačenej bavlny, nie je potrebné ju žehliť, čo ocenia najmä časovo vyťažené gazdinky. Na výber je aj jerseyová posteľná bielizeň, ktorá sa vyrába z česaných priadzí, väčšinou so zapínaním na zips. Tieto obliečky sa vôbec nekrčia, stačí len oprať a vysušiť.

Krásnou posteľnou bielizňou potešíte aj deti

Samostatnou kategóriu je posteľná bielizeň pre deti, pre ktoré existuje veľa krásnych dizajnov a motívov. Deti určite nadchnú známe rozprávkové a obrázkové motívy a aj pre tie najmenšie je na trhu veľký výber farebných posteľných obliečok. Stačí už len vybrať vhodný rozmer, ktorý potrebujete a vaše ratolesti budú šťastné.  

Nepodceňujte vhodnú starostlivosť o posteľnú bielizeň

Ak si už kúpite kvalitnú posteľnú bielizeň, mali by ste sa o ňu aj vhodne starať. V prvom rade si prečítajte štítok s doporučenou starostlivosťou, najmä pri akej teplote je vhodné obliečky prať a koľko stupňov teploty znesie pri žehlení. Periny by sa mali často vetrať aby vzduch zničil niektoré baktérie, ktoré sa tam môžu nachádzať. Pravidelne, aspoň dva krát za mesiac by ste mali posteľnú bielizeň vymieňať a prať. Ak hľadáte široký výber posteľnej bielizne, určite ho nájdete na stránke https://www.scanquilt.sk