Praktické zasklenie terasy

Zasklenie terasy – možnosti riešenia

Terasy pri rodinných domoch sú mimoriadne obľúbené. Pri stavaní novostavieb sú ich prirodzenou súčasťou. Pri skôr postavených domoch je to trošku problém nakoľko nie vždy je možné postaviť terasu v nadväznosti na obytnú časť domu. V takom prípade majitelia riešia prístrešky, ktoré potom využívajú rovnako ako letnú terasu. Letná terasa, ako už z názvu vyplýva, je využiteľná hlavne v letných mesiacoch. Je však spôsobom ako jej využitie predĺžiť na obdobie takmer celého roka a tým je zasklenie terasy. Zasklenie terasy je jednoduchý spôsob ako vytvoriť nezateplenú zimnú záhradu a tak zväčšiť úžitkovú plochu domu.

Zasklenie terasy rámovým alebo bezrámovým spôsobom

Moderné zasklenie terasy vyzerá naozaj úžasne
Kvalita zasklenia terasy rozhoduje o jeho životnosti

Zasklenie terasy sa robí inštalovaním hliníkových profilov na podlahu a na strop. Do profilov sa upevní koľajnica po ktorej sa tabule posúvajú. Zasklenie terasy sa vykonáva rámovým a bezrámovým spôsobom, teda panely z tvrdeného skla sú umiestnené v ráme alebo bez rámu. Pri bezrámovom zasklení nič neruší sledovanie záhrady a okolia domu. Zasklenie odoláva vetru a iným nepriazniam počasia. Zasklenie sa pohybuje po koľajniciach a počas letných mesiacov je možné ho zasunúť na bočnú stranu aby neprekážalo bežnému užívaniu terasy. Takýmto spôsobom bude terasa využiteľná počas väčšiny dní počas roka. V prípade zariadenia jednoduchého vykurovania aj počas celého roka. Okrem toho už nebude nutné odkladať sedenie na terase a chrániť ho pred dažďom, či  pred každým posedením zametať listy a nečistoty. Sklenená výplň sa vyrába aj z matného skla, prípadne ak si neželáte byť rušený, ku koľajničkám sa dajú inštalovať záclony alebo vertikálne žalúzie. Hliníkové koľajničky sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach, takže ich jednoducho zladíte s farbou podlahy.

Výhody zasklenia terasy

Výhod pre zasklenie terasy je niekoľko – predĺžia využiteľnosť terasy na väčšinu dní počas celého roka, zvýši obstarávaciu cenu domu, zväčší úžitkovú plochu domu, zamedzí vstupu nepovolaných hostí do domu, zjednoduší udržiavanie terasy, nakoľko pri nepriaznivom počasí je možné ju jednoducho zatvoriť, v neposlednom rade pôsobí moderne a pekne. Ak teda chcete využívať svoju terasu celoročne a je možnosť jej zasklenia, navštívte nasledujúcu internetovú stránku a dohodnite si termín bezplatnej obhliadky prípadne vypracovania cenovej ponuky: https://www.terasa-snov.sk/ . Určite budete spokojný.