Darcekove vino na špeciálne príležitosti

Zdraviu prospešné látky v darčekovom víne

Hovorí sa, že vo víne je pravda. Niečo na tomto asi bude, nakoľko pri vínku sa výborne rozpráva či už s priateľmi alebo rodinou. Častokrát sa pri víne dozvieme zaujímavé informácie o ktorých sme možno ani netušili. Darcekove vino je teda aj v našich končinách veľmi obľúbený nápoj. Dá sa povedať, že s vodou, kávou, čajom a pivom patrí medzi top nápoje, ktoré si vychutnávame pri každej možnej chvíľke. Na Slovensku sa hrozno pestuje zväčša v južnej časti Slovenska, kde má na pestovanie vynikajúce podmienky. Slovenské vinice sú navyše obľúbené v Európe ako aj po celom svete.

Červené, ružové či biele darčekové víno plnej chuti

Darcekove vino na oslavu
Vitamíny a minerály v darčekovom víne

Každý z nás preferuje iný typ vína. Niekto má radšej sladké a červené, niekto naopak biele a suché. Chuťové poháriky každého človeka sú teda veľmi individuálne. Jedno je však jasné a to to, že ak víno pijete striedmo a v odporúčanom množstve, tak sa stáva aj zdraviu prospešné. Ženám sa odporúča neprekročiť hranicu 1,5 dcl a pre mužov je táto hranica na úrovni 0,3 dcl denne. Poďme sa teda spolu pozrieť bližšie na to, ako vie vínko prospieť nášmu organizmu. Víno pôsobí priaznivo na naše srdce a kardiovaskulárny systém, vďaka tomu, že obsahuje B vitamíny, minerály a polyfenoly. Jedným z dôležitých antioxidantov, ktorý víno obsahuje je resveratrol, ktorý priaznivo pôsobí práve na srdce. Jeho úlohou je totiž rozťahovať cievy, znižovať cholesterol a navyše spomaľuje rast rakovinových buniek. Ľudia, ktorý pravidelne a striedmo konzumujú 2 poháriky vína, majú nižšiu šancu, že v budúcnosti dostanú infarkt. Pohár vína priaznivo ovplyvňuje aj našu myseľ. V pokročilejšom veku navyše dokáže potlačiť rôzne choroby, akými sú napríklad Parkinsonová či Alzheimerová choroba. Hovorí sa že pitie vína priaznivo pôsobí aj na krajšiu postavu. Samozrejme popritom je nutné dodržať určité správne stravovacie návyky ako aj cvičenie. Napríklad červené víno bráni nežiadúcemu ukladaniu tuku a biele víno (suché) obsahuje málo cukru. Víno má dokonca vplyv aj na plodnosť. Treba však podotknúť, že nie všetky druhy, ale len niektoré. Niektoré druhy vín totiž dokážu zvýšiť pohyblivosť spermií u muža a u ženy naopak podporujú schopnosť počať svoje vysnívané dieťatko. 

Darčekové víno pre vaše chuťové poháriky

Ak sa už rozhodnete piť víno, kvôli jeho zázračným účinkom na náš organizmus alebo len preto, že vám víno jednoducho chutí, je to len na vás. Ak už siahnete po fľaši, tak si dajte na jej výbere záležať a vyberte si víno z kvalitných viníc. Špičkovú kvalitu a jedinečný prístup someliéra nájdete aj na webovej stránke https://winedoorclub.com/.